2022/2023 DKAB ÖABT

Alanında uzman, alan sınavının ilk uygulandığı yıldan itibaren Türkiye’nin birçok ilinde ve KPSS kurumunda ÖABT derslerini anlatan, DKAB ÖABT alanında Türkiye’de ilk çıkan Pegem konu anlatım ve soru bankası kitabının yazarı olan Necmettin Kaya ile alanda hiçbir eksiğiniz kalmayacak.

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği alan bilgisi ve Alan eğitimi ile İHL meslek dersleri öğretmenliği alan bilgisi ve Alan eğitimi dersleri 5 Kasım 2022 tarihinde başlayacak.

Kurs, canlı derslerle konu anlatımı, genel tekrar kampı ve soru çözümleriyle 250 saat olacak.

Haftalık 6 saat yapılacak olan canlı ders anlatımı, sistem üzerinden kaydedilecek ve bu kayıtlı videoları öğrenci istediği zaman tekrar izleyebilecek.

Ders işlenişinde her öğrencinin anlayacağı seviyede ders anlatımı yapılacağı gibi soru çıkması muhtemel konulara özel olarak işaret edilerek notlar tutturulacak.

Online olarak hazırladığımız Alan deneme sınavları ve derslerle ilgili testler yapılacak. Bu testlerin ve deneme sınavlarının çmzümleri yapılarak sonuçlarına göre gerekli tedbirler alınacak.

Genel tekrar derslerinde konu anlatımı bittikten sonra çıkmış soruların ayrıntılı çözümleri yapılacak.

İşlenecek derslerin PDF materyalleri sistem üzerinden öğrencilerin erişimine açılacak öğrenci ayrıca konu anlatım kitabı almak zorunda kalmayacaktır.

Profesyonel öğrenci koçuyla öğrenciler takip edilerek gerekli yönlendirmeler yapılacak, öğrencilerle birebir görüşmeler yapılarak eksiklikleri tespit edilecek ve gerekli tedbirlerle tespi edilen eksikliklerin giderilmesi için tavsiyelerde bulunulacak.

Kategoriler:

BU kurs Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavına hazırlanan adaylara yöneliktir. ÖSYM’nin belirlediği çerçevede bu kursta aşağıdaki derslerden eğitim verilecektir.

1-Kur’an-I Kerim Ve Tecvid

2-Tefsir

3-Hadis

4-Fıkıh

5-Kelam

6-İslam Mezhepleri Ve Akımları

7-İslam Tarihi

8-İslam Kültür Ve Medeniyeti

9-İslam Felsefesi

10-Din Felsefesi

11-Din Sosyolojisi

12-Din Psikolojisi

13-Din Eğitimi

14-Dinler Tarihi

15-Alan Eğitimi

Sohbeti Başlat
Hoş geldiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?